BILETY

Na trasie Wrocław - Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna - Harrachov kursują pociągi uruchamiane przez przewoźników: Koleje Dolnośląskie (osobowe z/do Wrocławia, pociągi do Czech przy współpracy z ČD), Przewozy Regionalne (osobowy Kamieńczyk z/do Poznania) i PKP Intercity (TLK Sudety). Koleje Dolnośląskie honorują wybrane bilety Przewozów Regionalnych.

Jeśli do Szklarskiej Poręby, lub dalej do Czech, wybierasz się na weekend, sprawdź ofertę Bilet turystyczny PR lub "Podróżuj z KD"
Jeśli w podróż pociągiem wybierasz się w grupie 2-4 osoby, warto skorzystać z oferty PR TY i raz, dwa, trzy lub oferty "Razem z KD"
W pociągach KD obowiązuje również promocja Junior i Senior

Od 1 lutego 2016 r. osoby podróżujące między Jelenią Górą a Szklarską Porębą mogą odbyć podróż na podstawie promocyjnych biletów jednorazowych oraz miesięcznych. Bilet jednorazowy kosztuje 5 zł za przejazd w jedną stronę, przejazd tam i z powrotem kosztuje 10 zł a bilet miesięczny jedynie 69 zł. Także osoby podróżujące w krótszych relacjach znajdą ofertę dla siebie. Bilety na odcinki Jelenia Góra – Górzyniec i Piechowice – Szklarska Poręba są dostępne już od 2,50 zł a przejazd tam i z powrotem za 5 zł.
Szczegóły: Koleje Dolnośląskie - oferta Dobry Bilet

Przewóz roweru: we wszystkich pociągach Kolei Dolnośląskich od 15.03.2016 obowiązuje stała opłata w wysokości 2,00 zł bez względu na trasę czy datę przejazdu. Osoby korzystające z oferty „Podróżuj z KD” będą mogły podróżować z rowerem przez cały weekend za 5,00 zł.
Bilety miesięczne sieciowe na przewóz roweru (w cenie 60,00 zł) będą dostępne również w pociągach Kolei Dolnośląskich. Podobnie jak obecne bilety z kas, będą one honorowane w pociągach „Przewozów Regionalnych”.
Cena biletów na przewóz roweru częściowo pociągiem Kolei Dolnośląskich a częściowo „Przewozów Regionalnych” wynosi 7,00 zł.


Na stacji Szklarska Poręba Górna znajduje się kasa Kolei Dolnośląskich

Na trasie Szklarska Poręba Górna - Liberec/Železný Brod/Josefův Důl obowiązuje taryfa MPS

Ceny biletu normalnego:

1. Z Jeleniej Góry:
  - do Szklarskiej Poręby Górnej (32 km) - 9,80 zł;
  - do Szklarskiej Poręby Huty (35 km) - 9,80 zł;
  - do Szklarskiej Poreby Jakuszyc (41 km) - 11,70 zł.
 
2. Ze Szklarskiej Poręby Górnej:
   - do Szklarskiej Poręby Huty (3 km) - 4,00 zł
   - do Szklarskiej Poręby Jakuszyce (9 km) - 4,40 zł
   - do Harrachova - 6,00 zł
   - do Liberca - 13,50 zł

3. Ze Szklarskiej Poręby Jakuszyce
 
- do Harrachova - 3,00 zł

Bilet na przewóz roweru - 6,00 zł

Oferta PR regioKARNET pozwala na przejazd do Harrachova (bez dodatkowego biletu), jedynie z powrotem należy dokupić osobny bilet jednorazowy, wystawiony do punktu Jakuszyce Granica Państwa.

Na całej trasie Jelenia Góra - Harrachov, a także na przyległych odcinkach sieci kolejowej w Polsce, Czechach i Niemczech, można skorzystać z biletów EURO NYSA


Podróżujący dalej w głąb Czech mogą skorzystać też z oferty PR Bilet turystyczny + Czechy lub Czechy+

Pełny cennik (wraz z wykazem ulg) Przewozów Regionalnych
Regulaminy i przepisy Koleje Dolnośląskie

Ostatnia aktualizacja 08.03.2017